У квартирі на Фрунзе 117, в чималому горщику з шамоту “жили” і росли два фікуси. Саме ці дві живі рослинки були причиною того, що раз на тиждень Лариса мала приїздити на квартиру. Вона поливала молоді фікуси, котрі дуже добре росли і перепліталися між собою. Навіть якби зараз вона б захотіла їх розділити — це було б важко. Фікуси переплелися не лише своїм гіллям, а і корінням…
Першого разу Лора приїхала сама, у неділю, 21 червня, після практики. Для неї ця поїздка виявилася морально дуже важкою… Все у квартирі нагадувало про Степана, тому, щоб не мучити себе, на наступні рази вирішила брати з собою сестру. Тетяна буде відволікати її від спогадів і при сестрі буде, мабуть, вже якось незручно лягати на ліжко, обіймати його подушку чи вдихати запах його сорочок… Сумувала.
Виходячи з під’їзду, зустріла трьох сердитих чоловіків у костюмах, котрі зайшли до будинку, притримавши за нею двері. Один навіть трохи штовхнув її в плече і не вибачився. Грубіяни… Потерла плече і пішла на тролейбус.
23 червня, у вівторок, Лора здала щоденник практики і відтепер могла вже бути вільною аж до вересня. Інше питання, що вона не уявляла що їй робити тепер зі своєю свободою… Групою посиділи трохи у парку Відрадний. Домовилися зустрітися всім разом на День Незалежності у Гідропарку, об 11 годині. Валерій і Олена не відпускали Ларису, доки та не пообіцяла бути і лише після цього вона змогла піти на станцію Борщагівка, звідки ходили потрібні їй електрички. Дорогою думала, чи то радше згадувала минуле літо… І не уявляла, як вона проживе це літо без Тоні — не кажучи вже про Степана!
Прийшла електричка. Лариса зайняла місце біля вікна і споглядала міські пейзажі, що виринали в ньому. Не хотіла нікого і нічого бачити.
На наступній зупинці завжди заходило багато людей. Всі, кому пощастило опинитися перед дверима — швиденько заскакували до вагону і займали сидячі місця для себе і своїх друзів-знайомих, бо інакше доведеться стояти… Не звернула уваги, коли поруч з нею сіли люди, навіть не повернула голови, а коли вони почали говорити — вже боялася повернутися, щоб вони не перервали своєї розмови… слухала.
— Так що, Віра Хризонівна в лікарні? — запитала жінка, що сиділа навпроти Лори.
— Ні. Вдома, але Ніна їй вчора знову швидку викликала. Такого вона жаху натерпілася, — відповідала мама Ірини, котра сіла біля Лариси — не впізнала дівчину. Почуте змусило серце Лори завмерти. Що ж трапилось?
— Так, а що вони хотіли?
— Хто ж знає? Хризонівна нічого не пояснює. Тільки стогне та причитає “на кого ж Степан її покинув”.
— А він що… помер?
— Невідомо. Ніна каже, що пропав в Африці, разом з якимось там чоловіком. То ті лоботряси вчора приїздили і перевернули весь дім догори дригом. Приїжджали перевіряти, чи Степан не виходив з нею на зв’язок.
Лора відчула, як всередині все заніміло… Степан пропав. Чи можливо взагалі таке? Він же казав, що знає ту місцевість, і просто заїде до шамана. Він хоче з ним зустрітись і заразом трохи полякати Громова. Можливо, ті чоловіки, у неділю… приїхали перевіряти квартиру? Вона намагалася не дихати слухаючи розмову жінок.
— А що він у тій Африці робив?
— Невідомо. Щось робив… і пропав.
— А він, часом, не з жінкою там пропав?
— Та ні, з чоловіком. І ті люди, що приїздили, то наче люди батька того іншого зниклого. Шукають.
— А до Ільченків теж ті чоловіки приходили?
— А чого до них приходити? Він же Лариску кинув. Уявляєш, перед самим її днем народження! — маму Ірини веселила ця інформація, — я думаю, що він і одружуватися з нею не збирався. Так, для годиться зробив їй пропозицію, погрався і поїхав собі… Бондарі ж ніколи не одружувалися з місцевими. Гуляти — гуляли, а заміж не брали. Я чула, що колись дід Миколи нормально тут гуляв, то наказував нащадкам з місцевими не одружуватися, бо по незнанню могли б з родичкою побратися, — засміялася мама Ірини, — то, мабуть, з того часу і возять вони собі чужоземок. Хризонівну Микола привіз із Сум, Сергій свою привіз десь із Західної, Олег — з Прибалтики. У Лариски не було шансу від самого початку… Ото буде номер, як Відьмак сюди до нас якусь негритянку привезе! Та вже точно не родичка буде!..