Категорії
Фантомна Довіра

⌘ 17

Таїса насупилась і подалася вперед, бажаючи дати відповідь, але Вадим поклав їй руку на плече.

— Смачного, мила, — сказав Вадим, вона сіла рівно і взяла виделку.

Принесли салати та плато брускет Степану і Лорі. Вся увага перейшла на їжу.

— Ти в Південну Пальміру коли плануєш? — запитав згодом Вадим друга.

— В кінці липня. А що?

— Ти ж знаєш наші “веселі справи”?

— Та хто ж їх не знає? Карабаса вивели з гри, тепер всі хочуть свій шмат.

— Як ти думаєш, хто лишиться на троні?

— Що тут думати? Ангел. Він і так всіх під собою тримає, незгодні або підкоряться, або… — Степан знизав плечами. Говорив спокійно. Так, ніби обговорював погоду.

— Ти так просто про це говориш… — Вадим відклав виделку і вражено поглянув на друга.

— А як я маю про це говорити? Особисто я жодним чином не можу вплинути на хід подій — який сенс мені нервувати?

— А Фурія?

— Мовчить.

— Мовчить?

— Вадиме, я не хочу ні в що влізати, — Степан поглянув на нього спідлоба. — В усій Одесі особисто мене цікавить лише один напрям — і в ньому поки що без змін. А ще мені іноді цікавий порт і корита, що попливуть у певні місця. Все. Я люблю Одесу, це прекрасне місто, але, вибач.

— Невже ти не хочеш…

— Київ теж ділять, Вадиме. Тільки більш гуманними методами. Все, що ми можемо: чекати і спостерігати, хто з них вийде з гри, і працювати з тими, хто лишиться. Розслабся. Вечеряй, — Степан кивнув на тарілку Вадима.— Я не хочу обговорювати зараз справи. 

— Бонд… 

— Смачного.

Степан розумів, що Вадиму “болить” те, що відбувається в Одесі, хоч це місто і не було йому рідним, Вадима туди призначили, але говорити про це в ресторані, в якому одна частина відвідувачів — кримінал, інша — менти, а за столом сидять дівчата — він не хотів.

(21 квітня 1997 року на вулиці Асташкіна, біля бані, куди його викликав інший кримінальний авторитет, був розстріляний кілером тодішній “смотрящий” Одеси — Віктор Кулівар “Карабас”. Ця подія сколихнула злочинний світ і почалася боротьба за владу. Наступником загиблого згодом став його “права рука” Олександр Ангерт — “Ангел”. На момент ліквідації попереднього “хазяїна”, Ангел і так був негласним господарем Одеси. Були чутки, що він і прибрав “боса”, бо замовника вбивства так і не знайшли, і велика частина міліцейських чинів, що вже давно сиділа на гачку Ангерта — нікого так і не розшукала. Жодних наслідків з боку «братви» ні для кого не було, за смерть Кулівара ніхто не помстився, а у Одеси з’явився новий «хазяїн». Сходження на престол Ангела ознаменувалося трьома кровопролитними роками, бо не всі були згодні з його персоною на троні. Найбільш лютими супротивниками Ангерта стали організовані злочинні угруповання Георгія Стоянова (“Стоян”) та Сергія Єршова (“Кацап”). 

Вбивства бізнесменів, журналістів, кримінальних авторитетів, суддів, міських чиновників і рядових братків йшли нескінченним потоком (не всі з них були здійснені за вказівкою Ангерта, але за частину відповідав саме він). В результаті бандитських розборок, велика частина обох ОЗУ була знищена, а їхні лідери втекли з міста і країни. Згодом Ангел разом з родиною перебрався до Ізраїлю, а звідти і в Лондон, відвідуючи Одесу у ключові для міста моменти, типу виборів мера (Гурвіц, Боделан, Труханов (в 90-х був тілоохоронцем відомого авторитета Леоніда Мініна, котрий займався продажем зброї і експортом “кривавих алмазів” у Європу. Мінін — важлива персона для цієї історії.).

У сфері інтересів Ангела були численні галузі бізнесу (разом з рекетом, крадіжками і наркотиками): порт, “Привоз”, експорт-імпорт нафтопродуктів і контрабанда. Включаючи торгівлю зброєю. Вперше на цих теренах він засвітився ще за часів життя Карабаса, коли поліція Італії 1994 року, заарештувала завантажене зброєю судно (воно було не єдине), яке прямувало до воюючої тоді Югославії (хоча в документах пунктом призначення значилась інша країна) і змогла простежити ланцюжок, що привів до Ангерта і його друзів: Леоніда Мініна і бізнесмена Олександра Жукова. Останній, до слова, теж досить цікава особа — тесть російського мільярдера Романа Абрамовича.

Використано матеріали з stringer-news.com

Тож на момент розмови Вадима і Степана в столичному ресторані — в Одесі тривали разборки злочинних угруповань у боротьбі за “трон”, що звільнився)

Коментарі з Facebook