Категорії
Фантомна Довіра

⌘Епілог

Меланія виявилась таким же поліглотом, як і батько. Навчається на IV курсі, міжнародні відносини. Батько жартома називає її “пані ГенСек”. Вона усміхається, але не заперечує. Можливо.

Степан потроху відходив від справ, але остаточно він звільнився зі служби у січні 2014 року. Коли у Києві стояв Майдан, у нього почалась своя персональна війна за життя Лариси. Онкологія. Він не міг дозволити собі програти жодної битви. Хімія, опромінення, операції, знову хімія. Де б він був, якби не хвороба дружини — важко сказати.

Наразі у Лори триває ремісія. Вже п’ять років. Кожні півроку Степан возить її на обстеження. Все добре, але її спокій він дуже ревно охороняє.

Коли період життя у лікарнях, що тривав майже рік, скінчився, йому було запропоновано роботу, від якої він спочатку відмовився, але роботодавець дав час йому подумати і одразу ж після Нового року звернувся до нього знову. Йому запропонували очолити ВСЮ службу охорони одного ДУЖЕ впливового олігарха. Робота не вимагала від нього тривалих поїздок, і він погодився.

Ознайомившись з обсягом вимог і завдань, Степан почав вирішувати питання у порядку їх виникнення. Роботодавець хотів захистити своє приватне життя від “цікавих поглядів” журналістів. Віяння останнього часу — дрони. Всюдисущі дрони, що залітають у всі шпаринки. Степан промоніторив, що де є, і дізнався, що є група  українських розробників антидронової гвинтівки. Вийшов з ними на зв’язок. Домовився про зустріч. Після ознайомлення з “продуктом” замовив десять екземплярів і стаціонарну “глушилку”. (Хто читав “Межі пристойності” — Степан і є той самий начальник служби охорони, котрий в епілозі врятував своїм замовленням весь проект). Наразі їхня співпраця триває.

Один з розробників, як виявилось, жив неподалік. У селищі за 25 км (через ліс) від селища Степана. Такий собі Артур Павленко, програміст. З часом вони почали спілкуватися не лише по роботі. Почали їздити одне до одного в гості.

(22 червня 2016 року в Гавані представники колумбійського уряду і FARC оголосили про узгодження умов договору про остаточне припинення вогню, роззброєння, гарантій безпеки і боротьби з кримінальними організаціями. Сам договір було підписано 23 червня.

7 жовтня 2016 Норвезький нобелівський комітет вручив Премію миру президентові Колумбії Хуану Мануелю Сантосу за зусилля, спрямовані на завершення громадянської війни, що тривала понад півстоліття.

1 вересня 2017 року біля 1200 делегатів з’їзду FARC в Боготі проголосували за перетворення руху в політичну партію під назвою Fuerza Alternativa Revolucionaria de Colombia — «Альтернативна революційна сила Колумбії». З’їзд затвердив також передвиборчу програму і емблему нової партії — червону троянду з зіркою в центрі і зелені літери FARC внизу.

Однак не все так ясно і безхмарно. Мирні домовленості були порушені урядом і чимала кількість колишніх бойовиків була піддана репресіям, а багатьох було вбито.

В кінці серпня 2019 року один з лідерів FARC Іван Маркес в оточенні кількох десятків людей в камуфляжі записав відеоролик, в якому заявив про відновлення збройної боротьби проти влади, звинувативши їх у зриві мирних домовленостей і “терорі проти революціонерів”.)

А ще… з 2018 року уряд Колумбії, що раніше обробляв поля коки гліфосфатом з літаків, котрі FARC збивав, почав використовувати для цього дрони…

Після послаблення карантину друзі почали збиратись на пікніки і під час однієї такої зустрічі згадали про дрони в Колумбії. Артур, у звичній йому манері вже порахував шкоду природі від таких “заходів” боротьби з “невинною рослинкою”, про те, скільки антидронових глушилок вони можуть виробити і доставити для захисту “сільського господарства Колумбії”. Специфічного, але все ж таки… Питав, чи лишились у Степана зв’язки, бо потрібно ж РЯТУВАТИ ПЛАНЕТУ.

Степан задумливо усміхався, сидячи на дивані. Біля нього, в його обіймах, сиділа Лора — найдорожча і найближча людина у всьому світі. Він час від часу заривався носом у її каштанове, де-не-де з сивиною, волосся, що вже встигло відрости за ці роки після хіміотерапії, і нічого не відповідав.

— Бонде, це ж така тема! Тут тобі і екологія, і збереження природи, — сміявся Артур, розмахуючи шампуром. — Правда, потрібно більше дізнатись про ті дрони. Що за моделі, на якій частоті працюють…

— Так, тема цікава, — нарешті відповів Степан і усміхнувся, — я подумаю про це.

І хто знає, до чого врешті решт додумається його геніальна голова…

Закінчено 18 вересня 2020 року.

“Фантомна довіра” є першою книгу циклу “Невипадкові випадковості”. Друга книга циклу — “Світанкова кава“.

Коментарі з Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.