Категорії
Межі пристойності

✾ 13

✾ 13

Спала Злата погано. Їй снилися собаки, від яких вона тікала, сходи, коридори, по яким бігала і не знаходила вихід. Коли почало світати, вона вирішила спуститися вниз, де вже поралася на кухні Стелла Аркадіївна.

— Доброго ранку, — привіталася дівчина.

— Доброго, — відповіла Стелла, поглянувши на дівчину.— Чому так рано?

— Якось не хочеться спати.

— Думаєш про Артура? Не варто. Він тобі не пара. Він нікому не пара. 

— Чому нікому?

— Тому що несерйозний і безвідповідальний. Витрачає своє життя на гулянки і доступних жінок. На одній навіть хотів одружитися. Там зовсім пропаща жінка, Олексій Петрович тоді просив молитися братів, щоб Бог не допустив цей шлюб. І Бог відповів досить несподіваним способом. В його старшої доньки, Лізи, виявили хворобу, не знаю яку, але потрібна була термінова операція за кордоном. Артур скасував весілля і всі гроші віддав на лікування сестри. З тією жінкою сильно посварився і шлюб скасували, слава Богу. Відтоді їздить постійно за кордон. І як я знаю, там у нього є жінка, з якою він живе. Її звати Бріта, вона з Девентера, має сина від першого шлюбу. Олексій передавав Артуром посилку в церкву минулого року, і він приходив з тією Брітою, бачили сестри їх разом тоді. Та і після бачили в місті. Справи в них там до шлюбу йдуть. Бачили, як вона сукні весільні приміряла. І в Києві бачать з різними… Несерйозний. Я розумію, що він подобається тобі, і Зіні моїй подобається, я ж бачу…. але стережіться, дівчата. Він небезпечний. І занадто легко змінює жінок.

Всередині Злати поповз неприємний холодок. Він в Голландії кожні два місяці через один. Звичайно, такий чоловік не буде там сам. Тепер здогадка про існування жінки в іншій країні була підтверджена. Він з нею живе. Тобто, є постійне житло, забезпечений побут, секс… Весільна сукня… Що тепер? Він Златі нічого не обіцяв, він вільний чоловік, має право розпоряджатися своїм життям, як хоче. Але ж він дає їй зрозуміти, що Злата йому подобається, дає їй надію, що він… ні… він “хоче побути з нею”… Не бути.

— Дякую, що сказали… — Злата бездумно водила пальцем по поверхні столу.

— Та будь ласка.

— Може вам допомогти?

— Ні, не треба, дякую. Я тут запіканку зараз поставлю пектися, та й усе.

Злата кивнула і пішла з їдальні. Борис з хлопцями вже були у дворі. Привіталися. 

— Злато, чому ти така сумна? — запитав лисий Ілля.

— Я не сумна, — вона спробувала усміхнутися, вийшло не дуже. — Я не виспалася.

— Комар? Мені всю ніч комар заважав. Пищав і намагався вкусити, зараза. Тільки задрімаю, а він “і-і-і-і”… 

— Так, комар, — збрехала Злата. Так простіше, не пояснювати ж хлопцю свої переживання.

— Треба перед сном вмикати світло і оглядати всі поверхні, де ці кровопивці можуть сидіти. Бо тільки вимкнув світло і ліг — все… вони вже летять тебе жерти!

— Сьогодні так і зроблю, — Злата усміхнулася і пішла до корпусу.

Тільки б не зустріти Артура. Чи зустріти? Він же зараз в одній з кімнат корпусу. Треба піти нагору. Стіни майже висохли, можна наносити начерк малюнку на сходах. Піднялася до зали — сьогодні затруть шви на стелі і пофарбують її першим шаром. Денис сказав, що і стіни заразом зроблять. Тут поки що нема що їй робити.

Вона зайшла в лоджію, поглянула вниз. З корпусу вийшов Артур. РОЗМИНУЛИСЬ. Він говорив по телефону, пішов до альтанки, сів, закурив. Не було чути що він говорить, але Артур усміхався. Можливо, він говорить з тією жінкою. Каже, що скоро приїде…що тут є справи… тимчасові… Злата закрила обличчя руками і відійшла до дверей лоджії, тепер з вулиці Артур її не побачить. Серце нило. Ревнощі? Біль від обману?

Так, вона ревнує його до тієї іншої жінки, яка, напевно, знає всі його вподобання, знає що і як він любить. А Злата? Вона ж навіть цілуватися не вміє. Нічого не вміє. Нічого не знає. Злата сіла на порожній дерев’яний ящик, що стояв в лоджії. Порожній і страшний, як і вона сама. Сльози потекли з очей. Вона порожнє місце, вона нікчема, вона потвора…

Коментарі з Facebook